1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jekas [21]
2 years ago
9

Can someone help me with my extra credit? It would be greatly appreciated.

Mathematics
1 answer:
topjm [15]2 years ago
4 0

Answer: I think the answer you need is g. tell me if its wrong though.

You might be interested in
What is the degree of the polynomial?
neonofarm [45]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

6x^2 + 7x^3 + 8x^5 +9

Write in order from highest power to lowest power

8x^5 + 7x^3 + 6x^2  +9

The highest power ( largest exponent) is 5

The degree of the polynomial is 5

6 0
2 years ago
3 days to 1 week. Type as a ratio in the form of a fraction
Vadim26 [7]
3 days : 1 week

1 week = 7 days

therefore 3 days : 1 week = 3 days : 7 days = 3 : 7
8 0
2 years ago
A cookbook cost 3 times as a storybook.A cookbook and 4 storybook cost $112.How much did a storybook cost?
Reptile [31]
1c+4s=112
1c=3s
3s+4s=112
7s=112
Storybook= $16
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Correct description of (2x+5)^2
Tpy6a [65]
The correct answer is B
8 0
2 years ago
HELP???????????????????????????????????????????????????????? pls? (10 points) (image down below to make it easier to understand.
prisoha [69]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to write a paragraph proof? Given: ∠T and ∠V are right angles TW║VU.<br> Prove: ΔTUW≅ΔVWU
    7·1 answer
  • Martin deposits $200 in a savings account that earns 5% annual interest. four years later, cary deposits $200 in an account earn
    5·2 answers
  • Isabelle bought some stationery. 1/3 of them were pencils. 5/8 of the remainder were erasers and the rest were rulers. The cost
    15·1 answer
  • -14x &gt; -3 do I do the 14 or the 3 first?​ because all I have to do is to simplify what it is
    15·1 answer
  • The lengths of the legs of a right triangle are 6 cm and 3 cm.
    6·1 answer
  • There are 63 students marching in a band, and they're marching in 7 rows. How many students
    11·1 answer
  • 20 pen cost $1.60 what is the unit rate
    10·2 answers
  • April, May and June have
    5·2 answers
  • Alright, everyone. I'm betting in a lot amount of points and I really need someone to help me out here. It would bring lots and
    6·1 answer
  • LOOK AT PICTURE BELOW
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!