1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Angelina_Jolie [31]
4 years ago
8

How do I draw a model for 328 divided by 2

Mathematics
2 answers:
Arada [10]4 years ago
7 0
The answer will be 656 but i cant really explain how to draw a model with the question sorry
VARVARA [1.3K]4 years ago
4 0
328/2= 164 or 324÷2= 164  these are you can draw a model for 328 divided by 2
You might be interested in
I need to pass so can somebody answer this plz​
____ [38]

B. x = y

Hope this helps! :)

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A company made 700000 profit last year. It says this was 12percent more than the year before. What was the profit made the year
mezya [45]

Answer:

784000

Step-by-step explanation:

Given data

Profit =  700000

Let us begin by finding what 12% of  700000 is

=12/100* 700000

=0.12* 700000

=84000

Hence the profit made last years was

=84000+700000

=784000

5 0
3 years ago
Someone please help me
MariettaO [177]

The diagram is a "mapping diagram" that describes a function? The function pairs numbers from the set on the left with numbers from the set on the right. "Domain" refers to the numbfers on the left, where the arrows come FROM. (Some people describe this as a mapping of x to y, with x on the left and y on the right.) The answer is B.

7 0
4 years ago
1) Lisa is planning on baking a birthday cake for a party. The recipe calls for
Allushta [10]

Answer:

eggs milk baking soda sugar butter

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Compare the 2 ratios by entering >,<,or = in the box​
Kamila [148]

Answer:

I don't see any ratios to compare.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following best explains the amount of cereal left in rickey’s Bowl?
    15·1 answer
  • What is the value of the expression (3a-b)/(6(b+a)) when a = 4 and b = -2? Show your work to support your answer.
    13·1 answer
  • Plz help me with this question!
    14·1 answer
  • SIN x degrees = 8/10
    7·1 answer
  • Suppose that 73.2% of all adults with type 2 diabetes also suffer from hypertension. After developing a new drug to treat type 2
    12·1 answer
  • Find the measure of the indicated angle below
    12·1 answer
  • What is the unit price for a piece of cheese if 3.25 pounds costs $19.50?
    6·1 answer
  • Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?
    14·2 answers
  • Negative four times positive nine​
    12·1 answer
  • What is the linear equation of a line with a rate of change of −1/2 that passes through the point (0,4)?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!