1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iVinArrow [24]
3 years ago
7

Calculators were purchased at $70 per dozen and sold at $20 for three calculators. What is the profit on six dozen calculators?

Mathematics
1 answer:
GaryK [48]3 years ago
7 0
Her profit is $315.
You might be interested in
-8 + x - 4 + 9x<br> Need help
irina [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

-8+x-4+9x = -8-4+x+9x

= -12+10x

PLEASE MARK BRAINLIEST.

5 0
3 years ago
A teacher presented students with four tables. Table 1 A 2-column table with 3 rows titled Table 1. Column 1 is labeled x with e
alexandr1967 [171]

Answer:

Table 4

Step-by-step explanation:

Did it on Edgenuity 2020

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The volume of
algol [13]
1/10 of an ounce is the answer

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP ITS 20 POINTS AND THIS IS THE LAST QUESTION TO MY TEST
Marizza181 [45]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Write the formula for the area of a triangle, A, where b is the base and h is the height of the triangle. Don’t include parenthe
Mkey [24]

Answer:

A = 1/2 × b × h

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Given f(x) = −9x5 − x4 + 3x3 − 8 and g(x) = −9x5 − 3x3 − 9x2 + 7, find and simplify f(x) − g(x)
    10·1 answer
  • HELLO!!! PLEASE HELP?! BRAINLIEST ANSWER INCLUDED! A sample of 130 firecrackers contained 9 duds. How many duds would you expect
    10·2 answers
  • Solve the system of equations using addition <br> x+y=9<br> x-y=3
    7·2 answers
  • Applying Math<br> 8. Solve the equation to<br> show how/= becomes<br> R= Show your work.
    8·1 answer
  • Rita, Abdul, and Deon have a total of $ 128 in their wallets. Abdul has $8 less than Rita. Deon has 3 times what Abdul has
    10·1 answer
  • Which equation represents a line which is perpendicular to the line 2x + y = -5?
    9·1 answer
  • 100 times 1289.........lolllz
    9·1 answer
  • A cab company charges $4 per cab ride, plus an additional $3 per mile driven. How long is a cab ride that costs $22?​
    5·1 answer
  • What is the unit price of 12 cupcakes for 25 dollars​
    7·2 answers
  • Fide f (-4) evaluate the function
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!