Line passing through point (-2, -3) with a slope of -6 is (y - (-3)) = -6(x - (-2)) => y + 3 = -6(x + 2)
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
4
Step-by-step explanation: