1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MatroZZZ [7]
2 years ago
13

Complete the equation that represents the line. Write it in slope-intercept form.

Mathematics
1 answer:
mylen [45]2 years ago
6 0
Y=2x+2 the equation that represent the line
You might be interested in
There are 65 people who want to go on a tea cups ride at an amusement park. There are 10 tea cups that each seat 4 people. How m
Vikki [24]
25 people will wait for the next ride
3 0
3 years ago
Estimate how far he ran in 4 seconds. and Is Kiran's time a function of the distance he has run?
AysviL [449]

Answer:

1.5 for how far he ran in 4 seconds

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
-b+10a-5 in standard form
ludmilkaskok [199]

Answer:

10a-b-5

Step-by-step explanation:

-b+10a-5 in standard form

is

10a-b-5

hoped this helped :)

7 0
3 years ago
Solve the simultaneous equations 4x+8y=-4 2y-5x=23
ad-work [718]

Answer:

x = -4,  y = 3/2

Step-by-step explanation:

simplify the 1st equation by dividing each term by 4 to get:

x + 2y = -1

-5x + 2y = 23

Subtract to get: 6x = -24

x = -4

find 'y':    2y - 5(-4) = 23

               2y + 20 = 23

               2y = 3

                y = 3/2

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
if a road trip to Orlando cost $300 plus fee $5, and there is a total of x students and the school earned a total of $19,215, ho
Jet001 [13]

63 students. To solve, you first ned to determine the total cost for each student by adding 300 and 5, which equals $305. You then need to see how many times $305 will go into $19215, which shows how many students went. $19215 divided by $305 equals 65.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • In a week, 18 hens laid 54 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
    9·1 answer
  • An ellipse has a vertex at (14, –1). The focus of the ellipse nearest that vertex is located at (8, –1). If the center of the el
    11·2 answers
  • Find the median of this data: 20, 25, 22, 22, 20, 25, 20. If necessary, round to the nearest tenth.
    6·2 answers
  • The ratio of boys to girls in three art classes at Chester Middle School is the same.
    10·1 answer
  • Garvin bought skis that cost $500 at the new store opening. The store gave him 60 days free credit. However, if he does not pay
    14·1 answer
  • Need help understanding please!
    14·2 answers
  • Find the GCF of each pair of monomials.<br><br><br> 15x, 12x
    14·2 answers
  • Which arrangement for these fractions is in increasing order 3/5, 5/9, 4/7?
    5·2 answers
  • Fill in the blank questions are considered___________questions.
    9·2 answers
  • HELP PLEASE
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!