Just subtract 291.5 from 366.6
the answer is 75.1 dollars
Answer:
$22
Step-by-step explanation:
17.99 round up so 18
a second large pizza is 14 dollars off of the original price of 18 so 4
18+4 is 22
so 2 large pizzas would cost $22
Hi how are you hope all is well
6
9
×__
54. or u can do 6×9 =54 so u can do it either way or do the 9 trick
and the fact is
1 ounce = 28 grams (aprox)
1kg = 1000 grams.
1000 grams / 28 grams = 35.7142857143
You cant have 35.7142857143 patatoes and so we round this to 35 potateos.
= 35
⭐ Answered by Foxzy0⭐
⭐ Brainliest would be appreciated, I'm trying to reach genius! ⭐
⭐ If you have questions, leave a comment, I'm happy to help! ⭐