Answer:
unit rate = 14x
y = 14x + 0
Step-by-step explanation:
y = mx
y = 14x
$42 for 3 feet, how much for one feet?
42/3 = 14
please give thanks by hitting the heart button :)
Answer:
1:) x=6
2:)x= -10
3:) x=8
4:)x=-4
Step-by-step explanation:
Answer:
4/(x + 3)(x + 2)
Step-by-step explanation:
8x - 2 / (x + 3)(x - 1)(x + 2) =
4(x - 1)/(x + 3)(x - 1)(x + 2) =
4/(x + 3)(x + 2)
hope it helps
:D
12 and 12 in each stack because 12 and 12 equals 24
and it is the same number
Answer:
B= 
a= 
Step-by-step explanation:
If you want step by step explanation, tell me in the comment box