Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
There are 2,500,000 pennies in $25,000
? -2 -1 0 1
-1-2=-3
The answer is -3
Answer:
7)
Step-by-step explanation:
The pattern is: add two more than you did before: starting from 2.
It would be:
1, 3, 7, 13, 21, 31, 43, 57
+2 +4 +6 +8 +10 +12 +14
Now use this to answer the questions.
Hope this helped!
Have a nice day!
(it would be nice if you gave me brainliest)
Thx :)