Step-by-step explanation:
Range if third side is in between 10-22
Reason:
<em>For </em><em>the </em><em>lowest </em><em>value </em><em>of </em><em>third </em><em>side </em><em>1</em><em>6</em><em>-</em><em>6</em><em>=</em><em> </em><em>1</em><em>0</em><em> </em>
<em>For </em><em>the </em><em>highest</em><em> </em><em>value</em><em> </em><em>if </em><em>third</em><em> </em><em>side </em><em>1</em><em>6</em><em>+</em><em>6</em><em>=</em><em> </em><em>2</em><em>2</em>
<em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em><em>⚡</em>
I think it d. I’m not sure I could be wrong
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box