1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lisa [10]
3 years ago
9

PLEASE HELP ME OUT DOWN BELOW!!!

Mathematics
1 answer:
Svetllana [295]3 years ago
4 0

Answer:

I believe the answer is B.

Step-by-step explanation:

If you look at the graph points for the last three hours it continues downword at the same rate.

You might be interested in
What are the solutions to the following system?<br> -2x+y=-5<br> y --3x²+5<br> L
seraphim [82]
The problem seems confusing is it supposed to say y=?
3 0
4 years ago
Is 1 and 3/9 in simplest form?
Fynjy0 [20]
No, 1 and 3/9 can be simplified to 1 and 1/3
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to find the vertex of a quadratic function?
slamgirl [31]
The formula for a quadratic function is y=ax^2+bx+c.
The vertex is h, k. This can be found by evaluating y to get k, and dividung -b by a in order to get h.

Hope this helps!
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Simplify ( -2/3) divided by (-7/4)
marysya [2.9K]

Answer:

The answer is C. 8/21

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
A 4-pint carton of frozen yogurt costs $10.00. What is the price per quart?
Mila [183]

Answer:

$5.00

Step-by-step explanation:

There are 2 pints per quart. This means that there are 4/2 quarts of yogurt. 2 quarts of yogurt cost $10.00, so one quart costs 10/2=$5.00

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 365/12 divide it.................................pls help me
    12·1 answer
  • What is the difference between a random and biased sample?
    15·1 answer
  • Monica bought a purse for $120. The tax rate is 9%. Which proportion can be used to find the amount of tax Monica will pay?
    5·1 answer
  • It takes Makhaya 75 minutes and 3 paper sheets to complete a writing assignment, and it takes him 15 minutes and 1 paper sheet t
    11·1 answer
  • Zafira drinks 4 fluid ounces of orange juice each morning. Which equation can be used to find m, the number of mornings it will
    5·1 answer
  • Can somebody please help, i'll mark you as brainiest and no links:)​
    11·2 answers
  • More slope number 5 thank you
    5·1 answer
  • ????????????????vbzjjzjdvdu
    5·2 answers
  • Please help<br> y∝1/√x If y=5<br> when x=36 find,<br> x when y=3
    8·2 answers
  • 2. What is the area of the circle below?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!