1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gemiola [76]
3 years ago
5

Kdkvnsdfkfvqmehgrhgtevnm,vjwgqv

Mathematics
1 answer:
soldier1979 [14.2K]3 years ago
8 0

Answer:

I don't know I can't understand do you know that you will lose 5 points

You might be interested in
Write two multiplication equations using fractions and mixed numbers. Write one equation that will have a product greater than t
HACTEHA [7]
13=6×2 40×5=200>2 that is how solved it.
7 0
3 years ago
SOLVE FOR X AND Y, WILL GIVE BRAINLIEST
Ipatiy [6.2K]
3x - 15 = 105
3x = 120
x = 40

3(40) - 15 + y + 24 = 180
120 - 15 + y + 24 = 180
129 + y = 180
y = 51
5 0
3 years ago
Hi piiihvvyjcycycfvyfchchv cgcydyfcyv fyiyifycgxt4w67 ftuddtyxd
Nataly_w [17]
Hello person above

How are you?
5 0
3 years ago
The distributive property can be applied to which expression to factor 12x3 – 9x2 + 4x – 3?
Arturiano [62]

Answer:

(4x - 3)(3x² + 1)

Step-by-step explanation:

Given

12x³ - 9x² + 4x - 3 ( factor the first/second and third/fourth terms )

= 3x²(4x - 3) + 1(4x - 3) ← factor out (4x - 3) from each term

= (4x - 3)(3x² + 1) ← in factored form

8 0
3 years ago
Question#4 will give brainliest!
algol13

Answer:

c brainliest

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • I don't know if I am right , please someone help me !
    14·1 answer
  • The fraction in order form least to greatest 1/2 2/5 6/10
    5·2 answers
  • The compound nickel (III) chloride dihydrate has ____ mole(s) of water for every ____ mole(s) of ionic compound.
    12·1 answer
  • Use the substitution method to solve this
    8·1 answer
  • 2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
    14·2 answers
  • A bowl contains 25 balls numbered 1 to 25. A ball is drawn and its number is noted. Without replacing the first ball, another ba
    5·1 answer
  • HELPPPPP plsssss 3|2x+5|=9x-6
    11·1 answer
  • If -13m = -12, then m =
    10·1 answer
  • Lee watches TV for 2 hours per day. During that time, the TV consumes 150 watts per hour. Electricity costs (12 cents)/(1 kilowa
    6·1 answer
  • Rewrite the following expression in standard form by finding the product and collecting like terms.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!