1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8090 [49]
3 years ago
12

Write three way to find 3×2×4

Mathematics
2 answers:
Sonja [21]3 years ago
8 0
3 times 2 times 4
2 times 3 times 4
4 times 3 times 2
77julia77 [94]3 years ago
7 0
4x3x2
2x4x3
3x2x4 thjat would be the three ways to fimd ur question
You might be interested in
Some Geometry problems I need some help with!
drek231 [11]

Answer:                                                                                

When a 2-D circle is rotated around a line that it does not touch. What is the name of the resulting figure?  

The answer is annulus

A sphere with radius 16 m is cut by a plane though it’s a great circle. What is the best description of the cross section that is shown?

B. A circle with radius 16 m

8 0
3 years ago
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Semenov [28]
36.89 total divided by the 8.6 gallons he bought = 4.2 so the price per gallon would be $4.20
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The number of students who attended Lincoln Middle School last year was 860. This year, the attendance has increased to 1032 stu
Tju [1.3M]

Answer:

120 %.

Step-by-step explanation:

That is (1032 * 100) / 860 %

= 120 %

7 0
3 years ago
Diego has $11 and begins saving $5 each week toward buying a new phone. At the same time that Diego begins saving, Lin has $60 a
Nata [24]

Answer:

Let x represents the week and y represents the amount of money.

As per the given statement:

Diego has $11 and begins $5 each week toward buying a new phone.

⇒               ......[1]

It is also given that Lin $60 and begins spending $2 per week.

⇒               ....[2]

when they have the same amount.

equate [1] and [2] we get;

Add both sides 2x we get;

Subtract 11 from both sides we get;

Divide both sides by 7 we get;

x = 7

Substitute the value of x = 7 in [1] we have;

Therefore, at x= 7 week they have the same amount of money and they  have the amount at that time, $ 46

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Find the derivative of tan^-1 x​
k0ka [10]
<h3>I hope it is helpful for you .....</h3>

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Which of the following is equivalent to C(16, 4)?
    13·2 answers
  • How to convert Decimal to Percent?
    12·2 answers
  • Describe real life situations that use parallel lines ?????
    5·2 answers
  • there are 8 students who have 3/4 of a cake they want to share how much of the cake will each person gets if they split it evenl
    14·1 answer
  • A seal dove 95 meters below the surface of the water to reach a fish. It traveled 18% of the total distance every second.
    10·1 answer
  • Help me with this please! Can you please answer it today? I really don't want to wait...
    9·2 answers
  • Use counters to add -2 + -3. You start with: You add:​
    5·1 answer
  • Plz help and show work plz
    11·1 answer
  • Help me plz, 13 points! these questions are separate. help me work out both questions please ​
    6·1 answer
  • Select all expressions that are equivalent to 10q + 5 ?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!