1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marat540 [252]
3 years ago
13

I only need help with #15

Mathematics
2 answers:
svetlana [45]3 years ago
6 0

Answer:

hai

Step-by-step explanation:

znznnsnskskdksksnsnsmsmmsks

vlabodo [156]3 years ago
6 0
Djdjjdjdjdjfjjfjfjcjdhfjfhfbfb
You might be interested in
40 POINTS AND BRAINLIEST!! I NEED THIS DONE ASAP
inna [77]

(a) Answer: One solution.

Explanation: two lines that have same slope with opposite sign will necessarily cross each other at a single point, as one is "pointing uphill" and the other "downhill."

(b)  Answer: Infinitely many solutions.

Explanation:

2x + 3y = 5.5

4x + 6y = 11   | divide by 2

-->

2x + 3y = 5.5

2x + 3y = 5.5

--> equations are identical.

2x + 3y = 2x + 3y

so any (x,y) will satisfy this equation. This means infinitely many solutions.

(c) Answer: One solution

Explanation:

Continuing the two lines it becomes obvious they will cross at one point (the solution)

(d) Answer: No solution

Explanation: If the two lines are parallel, they will never cross (by definition of "parallel"). Therefore there will be no solution to the corresponding linear system.


8 0
3 years ago
What is this answer <br> (9+31+5)[(7•5)•4]
Reptile [31]
I got 63,000 because it simplifies to 45*35*4
8 0
3 years ago
Freeeeeee pointssssssssssssssssss
alekssr [168]

Answer:

jj6yyyyyyyyyyyyyhahhaha

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pranav bought four candy bars for a total<br> of $12. How much did each candy bar<br> cost?
anastassius [24]
You have to divide the total cost $12 by the 4 bars, so $12/4 bars = $3 per bar
5 0
2 years ago
Which is greater, -9/20 or -0.5?
Natali5045456 [20]

Answer and Step-by-step explanation:

If we put -\frac{9}{20} into decimal form, we get -0.45.

-0.45 is greater than -0.5, so,

<u></u>-\frac{9}{20}<u> is greater than -0.5.</u>

<u></u>

<u></u>

<em><u>#teamtrees #PAW (Plant And Water)</u></em>

3 0
3 years ago
Other questions:
  • If f(x) = 3x– 2 and g(x) = x^2– 5, what is g(f(2))?
    8·1 answer
  • Which website's purpose is the most credible?
    8·1 answer
  • I need help with this. ASAP
    15·2 answers
  • How would I set up an equation for this problem?
    11·1 answer
  • A department store wraps gifts for its customers. What is the amount of wrapping paper it would take to wrap a gift box with a w
    13·1 answer
  • Estimate the standard deviation using the range rule of thumb of a data set with a minimum value of 176 and a maximum value of 2
    13·2 answers
  • Help ASAP Please I’ll give Brainly award
    6·2 answers
  • Question number eight please help
    12·1 answer
  • I WILL MARK YOU BRAINLIEST, I NEED ASAP.What is 2 300 00 nm to dam
    9·1 answer
  • The Question is in the picture because I could not type it out correctly for some reason.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!