1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
cupoosta [38]
3 years ago
7

PLEASE HELP FOR BRAINLIEST I need the answers to 17 and 18 please

Mathematics
1 answer:
maksim [4K]3 years ago
5 0

Answer:

17. 1st quadrant

18. No, the point is in II quadrant.

Thank you ☺

You might be interested in
What is y-4=3(x+3)<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=y%20-%204%20%3D%203%28x%20%2B%203%29" id="TexFormula1" title="y - 4 = 3(
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

y-4=3(x+3)

y-4=3x+9

y-4+4=3x+9+4

y=3x+13

6 0
3 years ago
Help me Here take this<br> I
lora16 [44]

Answer:

yesssssssssssssssssssssssss

4 0
3 years ago
Your favorite ice cream shop has 21 flavors. You want to see which flavors are most popular. Which type of chart would be best f
Oksana_A [137]

Answer:

This in fact would be a bar graph

Using a bar graph you can see the amount of people who like a specific type of ice cream

Hope this helps :)

Have a great day love :)

8 0
2 years ago
There was a plate full of brownies. Tina ate 444 of the brownies. There were 161616 brownies left.
garik1379 [7]
Subtraction

161616+444= 162,060
5 0
2 years ago
25 x 1/10 write in simplest form. Identify the two whole number between which the product lies
Margaret [11]

Answer:

25× 1/10 = 5/2

Step-by-step explanation:

5/2 or 2.5 lies between 2 and 3

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the average rate of change for the given function from x = 1 to x = 2.
    15·1 answer
  • Kaitlin's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A coffee costs Kaitlin $5.50 per pound, and t
    7·1 answer
  • help please.....A carton holds 42 erasers. Each eraser weighs 3.6 ounces. What is the total weight of the carton?
    15·2 answers
  • Which of the following descriptions is representative of the data presented in the graph
    6·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • ⭐Whoever that Answers all of These First, Gets Brainliest !!! (Easy Edition)⭐
    11·1 answer
  • Geometry Help!
    13·1 answer
  • Jeremiah invested
    15·1 answer
  • 4 painters can paint a room in 6 hours how long will it take 3 painters to paint the same room
    7·2 answers
  • Three less than 4 times a number is equal to 12 more than seven times the number. What is the number?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!