1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Over [174]
3 years ago
11

Zak and Ryan earn $60 per week for dilevering pizzas. Zak worked for x weeks and earned an aditional total bonus of $25. Ryan wo

rked for y weeks. Which expression shows the total money, in dollars, that Zak and Ryan earned for delivering pizzas?
Mathematics
1 answer:
olga55 [171]3 years ago
6 0
60 times x plus 60 times y plus 25
You might be interested in
NEED ANSWERS NOW!! (Reward) brainlest and pointsss
klasskru [66]

Answer:

I don't know I don't know I don't know

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the interquartile range of this data set? Enter your answer in the box​
guapka [62]
37
Line up the data, separate into quarters
Take the highest number in the 3rd quarter from the lowest in the 2nd

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
1. Mr.Customs is correcting the class’s math homework on customary units. Which of the following measurements is reasonable?
frosja888 [35]

Answer:

The reasonable measurement in question 1 is D - the distance from New York to California is 2,250 miles.  The best unit of measurement for the length of the distance of your textbook is A - inch.  

Step-by-step explanation:

The United States uses the Imperial System of measurement which uses things such as inches, feet, yards and miles.  In order to understand reasonable measurements, you need to first realize the order in which size would be determined.  For instance, 12 inches is equal to one foot, which can be found on your typical ruler.  Additionally, three feet is equal to one yard, which we can find on a yard stick.  Lastly, there are 1,760 yards in one mile, which is typically measured with some time of pedometer/odometer.  So, when you think about calculating measurement for common things such as a pencil or distance between cities, think about whether this distance could be measured using a ruler or perhaps the odometer on a car.  

3 0
3 years ago
What is the mean, median, and mode of 6,2,3,4,4,2,8,5,2​
bearhunter [10]

Answer:

Mode=2

Median=4

Step-by-step explanation:

Mode you add all the numbers and divide by the actual number of the numbers given.

Median you cancel the numbers from first to last until you reach the one in the middle that's going to be the median.

5 0
3 years ago
Tien reads for 45 minutes each night before going to bed. Which expression will
Svetllana [295]

Answer:

135 !!!!!!!!!!!!

Step-by-step explanation:

Your welcome!!!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A hemisphere with a 90 degree slice removed and a radius of 8 what is the volume
    10·1 answer
  • Luisa received $108 for a necklace she sold on an online auction. The auction site took fee of 10% of the selling price. What wa
    9·1 answer
  • What is the answer for this question?
    11·1 answer
  • Margo borrows $1700, agreeing to pay it back with 4% annual interest after 6 months. How much interest
    5·1 answer
  • If 6 pencils cost $3.60 what is the unit price of the pencils
    12·1 answer
  • 3
    6·1 answer
  • Can someone help me find the equation for this line please
    13·1 answer
  • Can someone help me with this ?
    8·2 answers
  • write the equation of the line, in standard form, that is perpendicular to y=3x-2 and passes through (-7,2)
    5·1 answer
  • HELP HELP ASAP!!! ANYONE ANYONE
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!