If each game costs 2 tokens, 120 tokens would equal 60 games.
Answer:
-6w-22
Step-by-step explanation:
-3(2w+6)-4=
= -6w-18-4=
= -6w-22
So,choose C (none of the above) :)
Use the option number 5 and draw a parallel and perpendicular line across to make the slope of the lines collapse
Answer:
i would take 2c/ four servings of pineapples to serve all six people
Step-by-step explanation:
2850*24/(4*24+18)
The light bulb consumes 600 watt-hours per day.