A 9-pack of greeting cards costs $13.48. What is the unit price, rounded to the nearest cent
2 answers:
Answer:
13.50
Step-by-step explanation:
this is the answer to this question
Answer:
Each card costs about $1.50.
Step-by-step explanation:
You find this out by dividing the price by the amount of cards.
You might be interested in
Step-by-step explanation:
Is this the full question
Answer:
640 dm
Step-by-step explanation:
200+40+400=640dm
The evaluation of 11/7 is 1 4/7, realy hope this helps.
13t-13t=0
so your left with
6=12
which is a false statement which makes this equation have no solutions
Answer: ((T/(2pi))^2)g
Step-by-step explanation: just solve for L