1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marysya [2.9K]
3 years ago
5

A 9-pack of greeting cards costs $13.48. What is the unit price, rounded to the nearest cent

Mathematics
2 answers:
IgorLugansk [536]3 years ago
6 0

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

this is the answer to this question

nadya68 [22]3 years ago
3 0

Answer:

Each card costs about $1.50.

Step-by-step explanation:

You find this out by dividing the price by the amount of cards.

You might be interested in
Multiply: <br>(2sin B+cos B)by 3cosec B.secB​
adoni [48]

Step-by-step explanation:

Is this the full question

6 0
2 years ago
Calculate the perimeter of a triangle with the following measurements: 200 mm, 40 cm and 400 dm Please HELP
melisa1 [442]

Answer:

640 dm

Step-by-step explanation:

200+40+400=640dm

5 0
3 years ago
Evaluate the expression 11!/7!
lara [203]
The evaluation of 11/7 is 1 4/7, realy hope this helps.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Prove the following equation has no solutions.<br><br> 13t+6=12+13t
Alex73 [517]
13t-13t=0
so your left with 
6=12 
which is a false statement which makes this equation have no solutions

8 0
2 years ago
Can you please help me solve this equation?
TiliK225 [7]

Answer: ((T/(2pi))^2)g

Step-by-step explanation: just solve for L

4 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the input to a trigonometric function? A ratio, the x position of a point of the circle, a central angle of a circle or
    11·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP ME PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
    6·1 answer
  • What is 10+10x20 please help
    5·2 answers
  • Please help I don't understand how to do this!
    10·1 answer
  • Which of the following equations has a graph with a y-intercept of -8?
    6·1 answer
  • I’m stuck, please give the explanation for the first question.
    6·2 answers
  • Solve -1 3/7 multiplied by (-3 2/3)
    5·1 answer
  • Find the solution to the equation 8n - 9 = 63.
    6·2 answers
  • PLEASE HELP ME, I know these are easy but I forgot to do this assignment and now i don't remember how to do any of it.
    6·2 answers
  • Yosef drove 12,900 miles last year. His truck's fuel efficiency averages 15 mpg, and the average cost of gas last year was $2.95
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!