1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
spin [16.1K]
3 years ago
5

FREE BRAINLY!! I REALLY NEED HELP WITH THIS QUESTION :(

Mathematics
2 answers:
Ivenika [448]3 years ago
5 0

Answer:290

Step-by-step explanation:

Damm [24]3 years ago
5 0
The answer is 290 I believe
You might be interested in
What is the general form of the equation of the given circle with its center at A
BabaBlast [244]
General form of circle with center at C(a,b) and radius r is

(x-a)^2 + (y-b)^2 = r^2.  Here,

(x-(-3))^2 + (y-12)^2 = 5^2, or    (x+3)^2 + (y-12)^2 = 25
7 0
3 years ago
A segment in the complex plane has a midpoint at 7 – 2i. If the segment has an endpoint at 11 – 3i, what is the other endpoint?
Gnoma [55]

Answer:

3 – i hope i helped                       :)))))

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
A cube with a side length s can be split into three congruent pyramids which formula represents the volume of a square pyramid
Assoli18 [71]
The volume of a triangular pyramid<span> can be found using the </span>formula<span> V = 1/3AH where A = area of the triangle base, and H = height of the </span>pyramid<span> or the distance from the </span>pyramid's<span> base to the apex.</span>
7 0
3 years ago
a railroad car container can hold 42,000 pounds. Mr.Evans wants to ship 90 ovens and some freezers in the same container. If eac
NeX [460]
The amount of freezers that can be shipped is 70. I'm not completely sure, because I do not know how many pounds the ovens are. But to get the answer, just simply divide 42000 by 600.
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
I rlly rlly need this badly, pls show work :(
elena55 [62]
1) 2x + 3y = 12 -> 3y = -2x +12 -> y = -2/3x + 4
2) 4y - 7x = 16 -> 4y = 7x + 16 -> y = 7/4x + 4
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Is point F interior to both circles
    8·1 answer
  • Solve the following: 32 ÷ 4 + 4 × 8 = ? A. 96 B. 40 C. 42 D. 32
    7·1 answer
  • Please help me is trigonometry or geometry idk
    11·1 answer
  • Solve 2lyl+8=8 please help
    15·1 answer
  • Luisa is at the grocery store and sees that she can purchase a 64 ounce bottle of tea for $2.49 or a 96 ounce bottle for $3.99.
    8·1 answer
  • A class trip is going on a trip to a museum. It costs $820 to rent a bus. Each ticket to the museum costs $11. Evaluate the cost
    12·2 answers
  • I need helppppppppp!!!!
    5·1 answer
  • Dillon pays $106.50 for 5 dozen chocolate chip cookies. What is the price per dozen of chocolate chip cookies in dollars and cen
    14·1 answer
  • At lunch Claire is drinking her juice out of an aluminum can She claims that if the radius of the can is doubled, the volume of
    10·1 answer
  • A bobsled team is practicing runs on a track. Their first run takes 4.85 minutes. On each of the next two run the team theme cha
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!