Answer:
B or just google it
Step-by-step explanation:
Rational numbers:
Fractions
Decimals
Whole numbers
Etc.
Answer:
For Brand A:
1 Oz: 0.9 cents
For Brand B:
1 oz: 0.12 cents
Step-by-step explanation:
You take the price of the cheese then divide it by how many ounces there is.
Please give me brainliest.
Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
−3(1+x)=−3x+1
Step 1: Simplify both sides of the equation.
−3(1+x)=−3x+1
(−3)(1)+(-3)(X)=-3x+1
(Distribute)
−3+ −3x=−3x+1
−3x−3=−3x+1
Step 2: Add 3x to both sides.
−3x−3+3x=-3x+1+3x
−3=1
Step 3: Add 3 to both sides.
−3+3=1+3
0=4
Answer:
There are no solutions.