1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Vinil7
[7]
3 years ago
9
Great! You will purchase snacks for the painting class. You have a budget of $40. You want to buy fruit and granola bars.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
goldfiish
[28.3K]
3 years ago
8
0
Forgot the question hahaha
Send
You might be interested in
As water evaporates from a bucket, its weight changes at a rate of -11/4 ounces per day.
masha68 [24]
Answer:
the five differences are 24.88
5
0
2 years ago
Apples are on sale for 5 for $3, how much does one apple cost?
evablogger [386]
The cost of one apple is I think $1.68
5
0
2 years ago
Read 2 more answers
Polynomial are closed under multiplication. What does that mean?
Y_Kistochka [10]
Answer:
look this link up
https://mathbitsnotebook.com/Algebra1
3
0
2 years ago
in the figure below,angle y and angle x from vertical angles.angle y forms a straight line with 80° angle and the 60° angle
abruzzese [7]
I need a picture of the figure otherwise i cant help
7
0
2 years ago
Consider he following expression.
Feliz [49]
What a mysterious expression you have there!
7
0
3 years ago
Other questions:
PLEASE HELP 20 POINTS!!
9
·
1 answer
For number 5 i need help plz help this is worth 20 points
11
·
2 answers
Confidence interval precision: We know that narrower confidence intervals give us a more precise estimate of the true population
11
·
2 answers
Solve the problem.
7
·
1 answer
When the temperature stays the same, the volume of a gas is inversely proportional to the pressure of the gas. If a balloon is f
5
·
1 answer
A cylinder has a base diameter of 4cm and a height of 2cm. What is its volume in
9
·
1 answer
Hey can you please help me with this
8
·
1 answer
Is it a, b, c, or d?
15
·
1 answer
Christian conducted a survey to find the favorite hobby of her classmates from 4 choices. He surveyed the same number of girls a
6
·
1 answer
The highway mileage (mpg) for a sample of 8 different models of a car company can be found below. Find the mean, median, mode, a
14
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!