1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tiny-mole [99]
3 years ago
13

The lynch family bought a house for $75,300.a few year later, they sold the house for $80,250.how much greater was the selling p

rice than the purchase price?
Mathematics
1 answer:
Doss [256]3 years ago
4 0
You take away from them so your answer will be 4,950



hope this help you with your question~~~~

love


meowlover

You might be interested in
What is a negative number minus a negative number?
SVETLANKA909090 [29]

Answer:

-x-(-y) = y-x

Step-by-step explanation:

lets say you have two negative numbers, -x and -y (x and y are positive).

-x-(-y) = y-x

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
6<br> What is the surface area?<br> 26 yd<br> 26 yd<br> 24 yd<br> 33 yd<br> 20 yd<br> square yards
CaHeK987 [17]

Answer:

26 yards = 78 ft square

78 × 78 = 6084 foot of surface area

Step-by-step explanation:

I think this is correct. Multiply 26y× 3 ft = (78)^2

4 0
2 years ago
Please help me!!! <br><br> Solve. W= -7 S= 4 B=-9 H=6 C=2<br><br><br> -W-S+(-B) -H-(-C)
klio [65]
12345678901233jsjushshs isllaiahsbe kibwkjw
6 0
3 years ago
What Is the common denominator of y+(y-3/3) in the complex fraction <br> y+(y-3/3)/5/9+2/3y
sladkih [1.3K]

Answer:

3, d on edge..................

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
In order to determine whether or not there is a significant difference between the mean hourly wages paid by two companies (of t
NNADVOKAT [17]

Answer:

We have to reject the null hypothesis because the t-value is greater than the critical value .

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Help please ! Need the answers
    9·1 answer
  • Help<br> the question is in the pic below
    12·1 answer
  • 4/5+ unknown number =14/15
    15·2 answers
  • What is one hunded and twenty four plus two hundred and sixty
    8·2 answers
  • What's the correct answer to this..? Please help
    13·2 answers
  • Hope someone help.me​
    14·1 answer
  • A candy store sells caramels and milk chocolate by the pound the table below shows the total cost in dollars for a pound of each
    8·2 answers
  • Compare the rates to find which is the better value.<br> ​$60 for 100 flyers or ​$95 for 250 flyers
    7·1 answer
  • A building brick weighs 2.7 kilograms. work out the weight of 840 bricks. give the answer in tonnes
    5·1 answer
  • PlEASE HELP URGENT!!!!!!!!!
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!