Answer:
1/2
Step-by-step explanation:
x > -6
X - 9 > -15
Answer: $0.98
1/2 dozen is equal to 6 cupcakes
Divide 5.88 by 6 to get 0.98
This is the price for 1 cupcake, which is also the unit price.
D