3x12= 36 flowers for $78
78/36 = $2.16 per flower
I hope and think it’s 12015
Because this what I did I (.89)x
And x = 13500 and I got 12015
Answer: 1 4/60
Step-by-step explanation
64 is greater then 60 . 60 = 1 hour so 64 minutes = 1 whole 4 over 60
A polygon has as many angles as it has sides.