1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
kvv77
[185]
3 years ago
9
A pipe is leaking at 1.5 cups per day. About how many gallons per week is the pipe leaking?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
ANEK
[815]
3 years ago
3
0
1.5 cups/day x 1 gallon/16 cups x 7 days a week = 0.66 gallons in 1 week
Send
You might be interested in
Three fifths of a whole
nataly862011 [7]
3/5 you split something into 5 pieces than shade in 3 <span />
6
0
3 years ago
What do you think the answer is?
spin [16.1K]
C. $17.28
1.92•9=17.28
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is true about the dilation?
OlgaM077 [116]
Answer:
<h2>pretty sure its A sorry if its wrong </h2>
Step-by-step explanation:
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the system using multiplication for the linear combination method.
zysi [14]
(2,3) is your answer for the equation
5
0
2 years ago
What is the slope (rate of change) for the table?
kvv77 [185]
Answer:
d
Step-by-step explanation:
i did this one
3
0
2 years ago
Other questions:
Pleas echeck if i am correct
10
·
1 answer
An object is thrown upward at a speed of 121 feet per second by a machine from a height of 8 feet off the ground. The height h o
6
·
1 answer
The sum of two numbers is 56 . one number is 3 times as large as the other. what are the numbers?
11
·
1 answer
In a week, 12 hands laid 72 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
5
·
1 answer
Given the sequence: 8, 11, 14, 17,…, determine the 84th term and the sum of the first 59 terms.
12
·
1 answer
The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
14
·
2 answers
X over 3 add 5 = 5<br><br><br> Pls help someone
13
·
2 answers
Andrea started a workout program at a local health club. she began with a 25 minute workout and has increased her time by 5 minu
13
·
2 answers
Given f(x) = 10x.
11
·
1 answer
How can you split 20 into 3 groups
11
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!