1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Goryan [66]
2 years ago
11

Point One = (-1,-1) Point Two = (0,4) Point-Slope Form:

Mathematics
1 answer:
-Dominant- [34]2 years ago
4 0

Answer:

y+2=m(x+2)

Step-by-step explanation:

y - y1 = m(x - x1)

y- (-1) = m( x-(-1) )

y+2 = mx +2m

You might be interested in
Ryan ran 1 3/5 miles everyday for a week. How many miles did he run in all?
zheka24 [161]

Answer:

11 1/5 miles

Step-by-step explanation:

1 3/5 miles multiplied by 7 is 11 1/5

4 0
2 years ago
Please help extra points and Mark brainless
Naya [18.7K]
-1/6 Is the answer for this!!
4 0
3 years ago
Please help worth 20 points! (this is legit my math grade .-.)
Natasha2012 [34]

Answer:

Step-by-step explanation:

a true

b false

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Anybody can help me?
irinina [24]

Graph C depicts the relation between No. of sweaters ( Nombre de chandails vendus ) and the fund raised in the campaign (Campagne de financements )

<h3>What is a Graph ?</h3>

Graph is the statistical representation of data , It helps to observe large data systematically.

It is given that

Sale of one sweater gives $3

The relation between the amount raised for funding , M and the number of shirts sold , n is given by

M = 3n

It has to be found that which graph exactly depicts the relation and the condition as given

Graph C depicts the relation given as , The graph is between No. of sweaters ( Nombre de chandails vendus ) and the fund raised in the campaign (Campagne de financements ) , and for every 100 sweater , $300 is earned .

Therefore Graph C is the answer.

To know more about Graph

brainly.com/question/14375099

#SPJ1

6 0
1 year ago
A clothing store charges $30 for 12 pairs of socks. A student says that the unit price is $0.40 per pair. What is the error? Wha
yulyashka [42]
Their error is that they divided 12 by 30, instead of 30 by 12 in order to get the price per pair

the correct unit price is $2.50 per pair

2.5 * 12 = 30
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help me out is 11 point
    15·2 answers
  • Select all expressions that are equal to 3 1/4.
    14·1 answer
  • What is the smallest number? 1/6, - 1/3, - 5/7, -3/6
    15·1 answer
  • How do you solve this?
    6·1 answer
  • Evaluate the expression -8
    14·1 answer
  • If the outliers are not included, what is the mean of the data set
    15·1 answer
  • The daily number of customers at a dry cleaner during one week are 80, 75, 68, 74, 63, 81, 79, and 68.
    10·1 answer
  • Which represents the dilation shown where the black figure is the prelmage? 2 А (x,y) → (6x,y) B (x,y) = (2.5x, 2.5y) C (x,y) (3
    13·1 answer
  • Please give me answer I will give you brilliantly​
    13·1 answer
  • Unfortunately I still have school could anybody help me please?<br> MATH 2<br> Standard G-SRT.8.1
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!