Answer:
Copy all that then paste it to Google and there is a site that I found the answer on but I can't copy it it's to long.
So basically you want to find the cost per day. So you have 5 days, so divide £100 by 5.
You get £20 per day
Now, the cost per child. We have 80 children so it would be £20/80 children per day.
Our answer is £0.25 per child per day.
ANSWER: In theory the answer is (16.6)Pizzas
Step by Step EXPLANATION : 16% of 40 is 6.4 that means she sold 6 full pizzas and 0.4 parts of one pizza
add that to 18 is 24.4 pizzas sold and 16.6 to go.