1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harman [31]
3 years ago
13

20 POINTS!! EASY QUESTION! WILL MARK BRAINLIEST!! READ THE INFO! THEN FILL IN THE BLANKS!

Mathematics
2 answers:
LUCKY_DIMON [66]3 years ago
8 0

To find the unit rate in cost per hour, you will write the amount of money over the total time for each class. Then divide the cost by the time to find the unit rate.


New Steps: $7.50/1.5 hours = $5 per hour


Stepping High: $6.50/1.25 hours = $5.20 per hour

salantis [7]3 years ago
3 0

Answer:

To find the unit rate in cost per hour, you will write the amount of money over the total time for each class. Then divide the cost by the time to find the unit rate.

New Steps: $7.50/1.5 hours = $5 per hour

Stepping High: $6.50/1.25 hours = $5.20 per hour

You might be interested in
How do I graph this ?
Brums [2.3K]

Answer:

you graph it

Step-by-step explanation:

put it in yo cal

4 0
3 years ago
LING'S HALLWAY IS 10 FEET LONG AND 4 FEET WIDE. HE PAID $200 TO TILE HIS HALLWAY FLOOR. HOW MUCH DID LING PAY PER SQUARE FOOT FO
ivanzaharov [21]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

10x4/200=5

5 0
3 years ago
If d = 390 mi, and r = 60 mi/h. what is the value of time (t)?
Jobisdone [24]
D = 390mi
r = 60 mi/h

390/60 = 6.5

(t) = 6.5 h
5 0
3 years ago
Determine the perimeter
oee [108]

Answer:13.8

Step-by-step explanation:

Just add 6.3 4 and 3.5

5 0
3 years ago
1 over 3 +(-2 and 1 over 4
sweet [91]
I hope this helps you

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 19. one step equations
    13·1 answer
  • Avery gets new letters by email . He gets one for sports every 5 days , one for model railroads every 10 days and one for music
    15·1 answer
  • I need help please ....
    5·1 answer
  • Simplify fully: 8(x+3)^2/2(x+3)
    9·2 answers
  • Ava takes care of 6 horses Each horse eats about 85 pounds of feed per year. How many pounds of feed will all the horses eat in
    7·1 answer
  • An oatmeal recipe calls for 4 cups of oats for every 3 cups of milk. If you want to use 9 cups of oats, how much milk would you
    15·1 answer
  • Multiply the following and provide the product in standard from thank you
    9·1 answer
  • 7<br> 3<br> ×<br> √<br> 7<br> as a single power of 7
    5·2 answers
  • 12000 is invested at a 10% rate compounded for 15years
    7·2 answers
  • I need help asap !!!!!!
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!