1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harman [31]
2 years ago
13

20 POINTS!! EASY QUESTION! WILL MARK BRAINLIEST!! READ THE INFO! THEN FILL IN THE BLANKS!

Mathematics
2 answers:
LUCKY_DIMON [66]2 years ago
8 0

To find the unit rate in cost per hour, you will write the amount of money over the total time for each class. Then divide the cost by the time to find the unit rate.


New Steps: $7.50/1.5 hours = $5 per hour


Stepping High: $6.50/1.25 hours = $5.20 per hour

salantis [7]2 years ago
3 0

Answer:

To find the unit rate in cost per hour, you will write the amount of money over the total time for each class. Then divide the cost by the time to find the unit rate.

New Steps: $7.50/1.5 hours = $5 per hour

Stepping High: $6.50/1.25 hours = $5.20 per hour

You might be interested in
The positions of two divers from the water’s surface after a dive are shown:
Travka [436]

Answer:

Step-by-step explanation:

the 4 one

8 0
3 years ago
Which one of the following expressions will find the sum of interior angles of a polygon with 14 sides?
cupoosta [38]
To find the total measure of the angles in a polygon, the formula is 180(n-2) n being the number of sides in the polygon.

So the correct answer is B) 180(14-2)
6 0
3 years ago
What’s a other word for adjacent I need help
Triss [41]

Answer: adjoining HAVE A GREAT DAY

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP 15 POINTS!!!!!!
pychu [463]
Area of a triangle: (b*h) /2
So :
(14,5 * 10.5) /2
=152,25 /2
= 76.125
7 0
3 years ago
Reeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Juliette [100K]

start by writing the multiplication in this form

start multiplying from right to left.

3\cdot0=0

write the first number down

continue by multiplying the next number from right to left

8\cdot3=24

write the number down, since there are no more numbers to multiply for write the wole number

this means that

80\cdot3=240

5 0
1 year ago
Other questions:
  • Does the mean, median, or mode best describe this data set 240,450,180,160,195,170,240,<br> 165?
    6·1 answer
  • Explain why the exponents cannot be added in the product 12^3 and<br><br> 11^3
    12·1 answer
  • 6a-11=4a+1 someone plz help mehhhhh!!
    5·2 answers
  • What is the formula for combinations
    6·1 answer
  • Provide an example of a system of two linear equations that has no
    15·1 answer
  • Describe the association you see between the number of quartz purchased and the price per quart. Explain.
    14·1 answer
  • Need help for number 4 please
    7·1 answer
  • The members of a sewing circle
    5·1 answer
  • Simplify the expression (-7 + 2)(8) =​
    11·2 answers
  • Blue Island is a tourist attraction that can only be reached by ferry. Tourists may visit the island on any day but they must re
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!