Answer:
3 rows/hour
Step-by-step explanation:
It is given that, Jose takes 120 minutes to weed 6 equal rows of vegetable plants in his garden.
120 minutes = 2 hours
We need to find the unit rate per hour for weeding these rows of his garden. It can be calculated as follows :

So, the rate for weeding these rows of his garden is 3 rows per hour.
You just have to reflect it over the blue line, so if one point is 2 squares from the blue line then you will make it 2 squares away on the other side of the blue line. The y point will stay the same so they will be the same height
Answer:
C
Step-by-step explanation:
4.32/5=0.86 per bar
6.48/8=0.81 per bar <---- better buy
Answer: 3 quarters is equal to .75 and 2 dimes is equal to .20
So far we have .95 with 5 coins
2 nickels which is equal to .10
1 penny
8 coins = 1.06
Step-by-step explanation:
Answer:
Just a tip that you can use apps on the computer called Math-way and Math papa for free (Sorry i wasn't able to answer but I tried my best) Hope This helps!
Step-by-step explanation: