1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexdok [17]
3 years ago
9

What is 4.345 x 10^5 in standard form?

Mathematics
1 answer:
zalisa [80]3 years ago
3 0

Answer:

Choice D.)   434,500

Step-by-step explanation:

What is 4.345 x 10^5 in standard form?

4.345 x 10^5 = 4.345 *  100,000

multiply it out:

4.345 x 10^5 = 434,500

You might be interested in
What percent of numbers of the muffins sold were carrot
Rama09 [41]
15%

Tell me if this helps
Please mark me as brainliest
3 0
2 years ago
Nigel is making holiday cookies. His recipe calls for 1/2 pound of raisins. The recipe also calls for 1/4 pound of dates and 1/8
KiRa [710]

Answer:

D. 7/8 pound

Step-by-step explanation:

1/2+1/4+1/8=7/8

7/8 pound of dried fruit will be put into the cookies in all.

5 0
2 years ago
If a = 2 and b = 3, then what<br> does ab2 equal?
mr_godi [17]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone plz help Me?
hammer [34]

Answer:

A

^{}

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Show that 5^133 +26 is a multiple of 31
MArishka [77]

Answer:

3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Answers to 2x-5=7 plz
    10·2 answers
  • given a system of equations, list three ways that we can write new equations that can be used to create equivalent systems
    13·1 answer
  • WHY IS EDGENUITY SO HARD?!?!??!?!
    15·2 answers
  • According to the graph what is the experimental probability of selecting the color green
    5·2 answers
  • What is 3 tenths as a percentage
    9·1 answer
  • Which system of equations is represented by the graph?
    10·1 answer
  • the cost of a 12-ounce bag of cashews is $5.86 what is the cost per ounce of the cashews to the nearest penny
    12·2 answers
  • Write the word sentence into an inequality: “A number is greater than 5.”
    5·1 answer
  • Use the multiplication property of equality to multiply both sides of the equation by 1/6 to get: (1/6)6x=(1/6)48.
    11·1 answer
  • Please help need to get too 80%
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!