200+30+0.2+0.05+0.001=230.251
Tan(-x)csc(-x)sec -1 (-x)cot(-x) i am not sure, I hope you get a good grade, this is what i got.. ',: (
Answer:
Bob = 6km/h, Joe = 4km/h
Step-by-step explanation:
Bob walked 6km/h after 3 hours = 18 km
Joe walked 4km/h after 3 hours = 12 km
Finally, their distance is 30 km.
Answer:
∠EBF = 51°
∠DBE = 17°
∠ABF = 141°
∠EBA = 90°
∠DBC = 107°
∠DBF = 68°
Step-by-step explanation:
Hope this helps
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!