1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lions [1.4K]
3 years ago
6

Two ratios that are equivalent to 1:1

Mathematics
1 answer:
oksano4ka [1.4K]3 years ago
4 0
2:2
3:3
4:4
5:5
6:6
-4:-4
123456789 : 123456789
You might be interested in
?Cuantos mililitros hay en 3 vasos 8.4 onzas cada uno?
cluponka [151]
29.57 mL =  1 onzas 
3 * 8.4 onzas = 25.2 onzas
29.57 mL * 25.2 onzas = 745.164 mL onzas
b) 745.1 mL Onzas
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
(LC)
serg [7]
10

1240 x 10 = 12400
12400 = 12400
8 0
3 years ago
PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ HELP, I HAVE TWO MORE QUESTIONS IF YOU WANT MORE POINTS
12345 [234]
B/5 > 30

we’re going to simplify by multiplying by 5 on both sides.

b > 150 should be the answer!
8 0
3 years ago
Can somebody answer this ?? :)
Alexxandr [17]

Answer:

Because the dashed triangle is smaller than the original it's a reduction. The scale factor is 1/3 because if we look at the altitudes of the triangle, the original is 6 and the dilated is 2 and 2 / 6 = 1 / 3.

4 0
3 years ago
How to write 224466 with a coma
stira [4]
224,466

hope it helps
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which pair of angles are corresponding angles
    9·2 answers
  • The ratio of green marbles to total marbles in a bag is 2:9. The ratio of red marbles to total marbles in the same bag is 1:3. W
    8·1 answer
  • Katie wants to collect over
    15·1 answer
  • Find the greatest common factor of 12m^2 and 9b^4
    12·1 answer
  • David invested $89,000 in an account paying an interest rate of 3.1% compounded continuously. Assuming no deposits or withdrawal
    8·2 answers
  • Miguel deposits $2000 into a bank account that earns simple interest. He writes the expression 2000 + 2000(0.015)(t/12) to repre
    8·1 answer
  • If 15 ounces of candy cost $3.75 what is the price per unit
    8·2 answers
  • Helps help!!!
    9·1 answer
  • Which of the following is an equation?<br> A y/9 - 3<br> B y/9 = 3<br> C 9 - 3
    14·2 answers
  • Which equation matches the graph
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!