1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
exis [7]
3 years ago
12

Do in five minutes please help me out I will give you points if you help me out thank you

Mathematics
1 answer:
Margaret [11]3 years ago
8 0

Answer:

sorry dude no clue

Step-by-step explanation:

You might be interested in
:) got to love math lol
zzz [600]
Oof im bad at math XD
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ryan bought 2 1/4 pounds of almonds and divided them into bags with 1/8 pound in each bag.
yaroslaw [1]
A: 1/8b = 2 1/4

B: 2 1/4 / 1/8 = 18
Ryan filled 18 bags.
3 0
3 years ago
What number can I put in the denominator?<br> 1<br> 8<br> 7
Zigmanuir [339]

Answer:

The LCD denominator is 1

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Find the y-coordinate of the y-intercept of the polynomial function defined below.
gayaneshka [121]
The y-intercept would be (0,8) because the last number on the equation, aka the c value, is you y-intercept.
5 0
2 years ago
The regular price of a pair of glasses is $90. The glasses are on sale for a discount price of $76.50 What is the percent of the
natima [27]

Answer:

15%

Step-by-step explanation:

\frac{76.50}{90}=\frac{x}{100}         Set up a proportion.

90x=7,650      Cross-multiply.

x=85               Divide both sides by 90.

100-85=15    The discounted price is 85% of the regular price so the                                          

                        discount is 15%.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A submarine begin the day to 240 m below sea level. It descended 40 m/h for three hours and then ascended 30 m/hrs. for five hou
    8·2 answers
  • Please help. 15 points. Show all work. Thank you.
    5·1 answer
  • What is the x-intercept?
    6·1 answer
  • The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?<br><br> The unit price is $____ per scarf.
    6·2 answers
  • Dustin has a spinner that is divided into 5 equal-size sections colored pink, blue, orange, white, and green. What is the probab
    11·1 answer
  • 28 divided by 6 is?? I’m in the 7th grade helping my little sis out can remeber this stuff
    14·1 answer
  • Brody is in the business of manufacturing phones. He pays a cost of $100 per phone produced for materials and labor and also mus
    10·1 answer
  • HELP ME ASPPP! GIVE OUT POINT
    10·2 answers
  • 4x−6÷x<br><br> x=6<br><br> Help please!
    8·2 answers
  • Mrs. Lee works 4y hours each day from Monday to Friday. She works (4y-4) hours on Saturday.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!