1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr [31]
3 years ago
6

Anyone know the answer to this ??

Mathematics
1 answer:
Hatshy [7]3 years ago
7 0
The first one : -6
the second : -14

You might be interested in
In the diagram, polygon ABCD is reflected across to make polygon A'B'C'D'. Which statement must be true?
UNO [17]
True polygon is the abcd polygon
6 0
3 years ago
16. Is 4/9 a terminating or repeating decimal?<br> Terminating Decimal<br> Repeating Decimal
Sonbull [250]
Repeating decimal is the answer
5 0
2 years ago
If 3 sodas cost $6. What is the cost cans of corn cost $16. What is the cost per can? per soda? If 8 tacos cost $12. What is the
777dan777 [17]

Answer:

dont mind me just tryna figure this out ignore till i figure it

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
What are the points of intersection of -x^2+9x-3 and y=3x
ELEN [110]

Answer:

Easiest and fastest way is to graph both equations into a graphing calc and trace the graph to where they intersect.

Alternatively, you can use substitution to solve for your answer.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which statement is true
Yakvenalex [24]

Answer:

I think its. u must check with calculator

8 0
2 years ago
Other questions:
  • The population of Clairette
    6·1 answer
  • The pineapple is seven times as heavy as an orange or pineapple also weighs 870 g videos in the orange what is the total weight
    9·2 answers
  • Convert 6,192 feet per hour to feet per second
    14·2 answers
  • (-5,10), (-11,-12)111
    11·1 answer
  • State the missing reasons in this proof.<br><br><br> a. <br> b. <br> c.
    15·1 answer
  • What is the solution for xsquared= 64
    8·1 answer
  • F (x) = 4x^2 + 18x - 26
    9·2 answers
  • Khybar inc. manufactures dental x-ray machines. the company can sell an x-ray machine which cost $508.17 to produce for $1,295.7
    9·2 answers
  • What are the fewest number of coins needed to make 37% of a dollar?
    15·1 answer
  • Help me, please?????
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!