1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Damm [24]
3 years ago
12

The table shown below shows some values for functions f(x) and g(x). What is/are the solutions for f(x) =g(x)

Mathematics
1 answer:
deff fn [24]3 years ago
3 0

i need this answer too

You might be interested in
Suppose Robert is 6 feet tall and casts a shadow that is
blsea [12.9K]
The answer and work are shown by the picture given.

8 0
2 years ago
Angles question <br>can someone help me find the values of j, k and m​
Klio2033 [76]
The answer is j is 96 and k is 96
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Use the identity below to complete the tasks:
leva [86]

Answer:

a is 2q^2r

b is 3s^2t

the expression factored is...

(2q^2r+3s^2t)(4q^4r^2-6q^2rs^2t+9s^4t^2)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
A teacher is ordering scissors for her classroom.
aivan3 [116]
16 ..............::......
5 0
2 years ago
If a five digit number is rounded to the ten thousands place is it possible for the rounded number to be a six digit number.
Bingel [31]
When rounding a number, the digit of the number can be increased up to 1, but the digit won't be decreased. So, it is possible to round a five digit number into six digit number. But to increase the number digit, the number should be rounded up. To be rounded up, a number should have value 5 or more.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Formulate a system of equations that could be solved by multiplying one equation by 5 and then adding the two equations together
    7·1 answer
  • A store sells almonds for $7 per pound, cashews for $10 per pound, and walnuts for $12 per pound. A customer buys 12 pounds of m
    13·1 answer
  • Simplify: 3.7|4-13|+7^2 -61.86<br> A) -144.16<br> B) 16.16<br> C) 20.44<br> D) 86.44
    15·2 answers
  • Find ƒ–1 for the function ƒ(x) = (x – 10)3 + 4.
    6·1 answer
  • Whats the answer to (x-4)(4x^{2} -8+7)
    10·1 answer
  • 5i / 3-4i division of the following
    12·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • Find the measure of &lt; FGE.<br> please provide step by step equation
    9·1 answer
  • Given ΔABC ≅ ΔDEF. Determine the measure of angle C.
    11·2 answers
  • Can anyone help me? =)
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!