1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DiKsa [7]
3 years ago
12

4,139 divided by 14 equals what?

Mathematics
2 answers:
Anon25 [30]3 years ago
3 0

Answer:

that would be 57,946

saul85 [17]3 years ago
3 0

Answer: 295.642 (Work is shown below in the image)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Evaluate the following 1340five minus 242five​
vampirchik [111]

Answer:

10980 is the correct answer

4 0
3 years ago
Can u pls help me with this question ​
Shalnov [3]

Answer:

A, C, D

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
10. Petrolyn motor oil is a combination of natural oil and synthetic oil. It contains 3 liters of natural oil for every 4
jeyben [28]

you have the ratio of natural:synthetic so;

3:4

3+4=7

357/7=51

3*51:4°51

153:204

therefore, it'd be 204 litres of synthetic oil!!

i hope this helps you!!

7 0
2 years ago
Given the following functions f(x) and g(x), solve (f + g)(2) and select the correct answer below: (1 point)
Helen [10]
-27 hope  this helps :): :): )(:

3 0
3 years ago
The equation A = 125 gives the amount, in grams, of a radioactive substance
Helen [10]

Answer:

y=125a+1

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Other questions:
  • Roberto got $30 for his birthday. He decides to save that
    7·1 answer
  • When the denominator equals 0, the argument of a square root is less than 0, or the argument of a logarithm is less than or equa
    9·1 answer
  • What type of numbers is 7.874 rational integer whole natural irrational
    14·1 answer
  • Please Help me on this Question
    7·1 answer
  • If sin theta= 12/13 and θ is in quadrant II, cos 2 theta= and cos theta = .
    8·1 answer
  • Gary needs 24 screws for every 2 chairs he builds
    8·1 answer
  • Place ( ) symbols in this problem to make a true statement: 4 + 5 × 2 = 18​
    5·2 answers
  • Here is the pic, pls solve it, I am very bad at these stuff.
    8·1 answer
  • How much will it cost to carpet a rectangular room measuring 13.4 m by 24 m if carpeting costs​ $24.99 per square​ meter?
    12·1 answer
  • Find the unit rate. 45 miles in 1/2 hour
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!