1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
3 years ago
13

An 8-pack of candy bars costs $7.28. What is the unit price? plz help

Mathematics
1 answer:
Darya [45]3 years ago
5 0
7.16 dpollars for one candy bar
You might be interested in
HURRYYYYY!!! PLEASE!
Ira Lisetskai [31]

Answer:

.348

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
I cant understand this.
djverab [1.8K]
Multiply the top one by 3 for x, so you can eliminate x and find y

then plug in the y into one of the equations to find x
7 0
3 years ago
Darla is playing a computer game to help her learn about science. her scores for the first six games were 9, 12, 10, 8, 14, and
Greeley [361]
Darla would have to score 16 on the next game
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
When The length of each leg is 1 unit, the ratio of the hypotenuse to the leg is?
Musya8 [376]

Answer:

\sqrt{2}

Step-by-step explanation:

Both legs are equal, which implies the triangle is a 45-45-90.

The hypotenuse of this triangle is: \sqrt{2}

3 0
3 years ago
Es in a restaurant and earn $5.15/hr. How many hours must you work in order to make at least $200 to buy your ne
exis [7]

Answer:

About 39 hours

Step-by-step explanation:

You would do 200/5.15 and get 38.83....

If you round then you get 39.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • HALP ASAP!! I NEED TO PASS
    9·2 answers
  • What is ten times as much as .09
    6·1 answer
  • Solving Inequalities, 2 parts
    14·1 answer
  • 520% of 100<br> 20 1/4% of 3<br> 0.15% of 250<br> 200%of 79<br> 0.3% of 80<br> 0.28% of 50
    9·1 answer
  • I need 1-5 and 8 and 9 solved
    14·1 answer
  • James has a part-time job that pays $155 a week. If he has already saved $260, which inequality gives the minimum number of week
    8·2 answers
  • 1/3 x (9/4 x 12) -3<br> solve this problem
    11·1 answer
  • Can someone help with surface area. I'll give them brainlyest​
    9·1 answer
  • Evaluate the expression: 103​
    6·1 answer
  • Question 14 of 15
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!