1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Temka [501]
2 years ago
7

-4+9 7+(-8) -2+1 6+(-9) 5+(-7) 9+(-5)

Mathematics
1 answer:
krek1111 [17]2 years ago
7 0

Answer:

-14

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please simplify the equation
ss7ja [257]
Simplify
= 6/(gf^4)

hope that helps
6 0
3 years ago
Decide if the situation involves a permutation... anyone?
ehidna [41]

Each medal is different and is handed out depending on the outcome of the race/order of the racers, so we're counting the number of permutations. 4 medals are given to 4 runners, so there are

4!=4\cdot3\cdot2\cdot1=24

possible ways to do it.

4 0
2 years ago
Multiplying fractions.
Viktor [21]
The answer is C -1 17/18
7 0
3 years ago
Will give BRAINEST
Svetlanka [38]
X-y=2 (*-2) --> -2x+2y=-4
2x+3y=14 
------------------
2x+3y=14 
 -2x+2y=-4
------------------
5y=10
y=2


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Technical improvement of a factory enabled it to produce 165 parts more in February than in January. In the two-month period, th
Romashka-Z-Leto [24]
X + x + 165 = 1315
2x + 165 = 1315
subtract 165 from both sides
2x = 1150
divide both sides by 2
x = 575
January 575
February 575 + 165 = 740
7 0
3 years ago
Other questions:
  • 1) I can buy 18 bananas for $4.50. If I have $20 how
    6·2 answers
  • Which inequality is true?
    15·1 answer
  • Joanne buys a car for $1500 after 12 months Joanne is forced to sell the car for 10% less than what she brought it for, how much
    10·1 answer
  • 0.034 is 1/10 of 340
    6·2 answers
  • Lisa's penny bank is
    6·1 answer
  • Tính (1,5)4; ((-2)/3)3; (√3)5.
    8·1 answer
  • A store purchased a set of golf clubs for $90.70 and marked it up 150%. During a sale, the
    6·1 answer
  • Helpp nowww i will give branliest
    14·2 answers
  • Greg spent $47.45 on five books. If each book cost the same amount, how much does one book cost?
    5·2 answers
  • brainly hdd and ram memory both tests both come back with positive old tower pc doesn't always turn on and randomly
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!