Answer:
C
Step-by-step explanation:
3*-4
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer:
Step-by-step explanation:
start at y intercept +5. Go up 3 points then go to the right 8 points and keep on doing that. Formula for slope rise/run. Rise is 3. Run is 8. Then connect the line.
<span>60 x 40 = 2400 8 x 40 = 320 60 x 3 = 180 8 x 3 = 24 68 x 43 = 2924</span>