Brielle spent $4.90 for 3 1/2 pounds of ham. What is the cost per pound?
2 answers:
Answer:$1.4
Step-by-step explanation:4.90 / 3.5 = 1.4 Hope tis helps :)
Answer:
$0.70
Step-by-step explanation:
4.90=7 1/2 pounds therefore 4.90 divided by 7 equals $0.70
You might be interested in
Answer:
-1/6 n < -9
Step-by-step explanation:
Negative one-sixth of a number
-1/6 n
is less than -9
-1/6 n < -9
£1.80 divided by 4 =0.45...
so the answer is 45p...
hope this helps and HAGD!!
Answer:
the awnser is 12,000, mealine has 12000
Step-by-step explanation:
Answer:
i think it 32,768
Step-by-step explanation:
2+2=4+2=6-2=4*2=8 and 8*8*8*8=32,768
Answer:
Y= 2x+10
Step-by-step explanation:
(-2, 6), (-1, 8), (0, 10), (1, 12), (2, 14)
You add 2 every time