Answer:
I don't speak Spanish. It would be helpful if you could translate to English :)
Step-by-step explanation:
Question translated:
Juan has already read the fifth part of a
book. When I read 90 more pages, still
He will have half the book left. How many
pages does the book have? How many pages
have you read?
This doesn't make sense:)
Answer:
$25.40
Step-by-step explanation:
Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40
Answer:
Step-by-step explanation:
47= 3/44, so ratio is 3/44 for non-nuts muffins
Which mean, for every 44 muffins we would have 3 non-nuts muffins.
The answer is -1....................