1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ira Lisetskai [31]
3 years ago
15

Need help math please

Mathematics
1 answer:
Llana [10]3 years ago
6 0

Answer:

fg * 24

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the HCF of 168 and 196.
yan [13]

Answer:

The HCF of 168 & 196 is 28

Step-by-step explanation:

The factors of 168 are: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 12, 14, 21, 24, 28, 42, 56, 84, 168

The factors of 196 are: 1, 2, 4, 7, 14, 28, 49, 98, 196

The highest factor that both 168 and 196 share is 28

Hope this helps :D

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
8)<br> 8x + 6<br> 14x - 2<br> A) 11<br> C) 8<br> B) -9<br> D) -7
Travka [436]

Answer:

C) 8

Step-by-step explanation:

Consecutive angles are equal to 180. So 22x+4+180. Solve that to get x=8. Hope I helped and post more questions :)

6 0
3 years ago
Solve for x. ​ −1.9=x/0.5 ​
Feliz [49]

-1.9 = x/.5  given equation

multiply both sides by .5

.5(-1.9) = x/(.5) *(.5)

-.95 = x



check: -1.9 = -.95/ .5


4 0
3 years ago
Someone please help me ASAP
Minchanka [31]

Answer:

There is 1 boy per 2 girls

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of the 1 in 9.154
Andrej [43]
What is the value of 1 in 9.54, The value of the one is 1 tenth its in the tenths spot

5 0
4 years ago
Other questions:
  • X^2-x-42<br> what is the fractored forms
    7·1 answer
  • #8 can anyone help? I need help solving this and showing the work
    5·2 answers
  • What does each unit rate tell u
    11·1 answer
  • I cant figure out the answer pls explain
    11·1 answer
  • The graph below represents which of the following functions?
    9·1 answer
  • Write the sentence as an inequality. then solve the inequality.
    15·1 answer
  • Which is the better buy? Deal A: 32 oz of cereal for $3. 99 or Deal B: 16 oz of cereal for $2. 99?
    13·1 answer
  • A right triangle has leg lengths of 9 units and 12 units. Write an equation that can be
    15·1 answer
  • Write the equation of a line that has a slope of m = 4/3 going through the point (-1,-2)
    10·1 answer
  • A 40-foot ladder is leaning against a building and forms a 29.32° angle with the ground. how far away from the building is the b
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!