First, you divide the price by the amount of units in the pack. This is how you find how much one unit is worth in that pack. So for the first pack you divide 1.12 by three, and then you have .37333 repeating, which is about 38 cents. Next is the second pack, where we divide 4.38 by 12 which is .365, which is about 37 cents. The last pack is 8.68 divided by 24 which is .361, or about 36 cents. This means that the 24 pack is the best buy.
In real life you should also consider which would be too much for you or not enough. For example, you might not even need 24 units of juice. You might only need 12 so you don't have too much extra. But hey, this is just a math problem ;)
In 127 games for the Barons, MJ managed just three home runs, 17 doubles, and one triple. All told, it amounted to a . 266 slugging percentage, which is puny by any measur
Answer: (c)
Step-by-step explanation:
Given

Here, 
To get
, replace
in
by 

Using
and
it can be concluded that the domain of
is all real numbers except 0.
Therefore, its domain is given by

Option (c) is correct.