1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katovenus [111]
3 years ago
12

Plz helpppppppppppppppppppppppppp

Mathematics
1 answer:
AnnyKZ [126]3 years ago
5 0

Answer:

The answer is D (60,40) and (80,120)

Step-by-step explanation:

hope it helps :3

You might be interested in
What is the average rate of change for this quadratic function for the interval
Nesterboy [21]

The average rate of change of the function at the interval is -8

<h3>How to determine the average rate of change?</h3>

The table that completes the question is added as an attachment


From the table, we have:

f(5) = -26

f(3) = -10

The average rate is then calculated as:

Rate = (f(5) - f(3))/(5 -3)

This gives

Rate = (-26 + 10)/(5 -3)

Evaluate

Rate = -8

Hence, the average rate of change of the function is -8

Read more about average rate of change at:

brainly.com/question/8728504

#SPJ1

7 0
2 years ago
Jose has scored 562 points on his math tests so far this semester he must score atleast 650 points write and solve an inequality
solniwko [45]
562 + X >= 650
subtract 562 from both sides
X >= 88
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Someone please help me in math
Helga [31]
I just solved it and I'm pretty sure its only one solution, I took the bottom equation multiplied it by -3 then i canceled out the equations and got 9. So that would make it C.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helpppppppp<br><br><br> Will give brainly
babunello [35]

Answer:

20.5 is the answer!! all you have to do is add em.

6 0
2 years ago
(-4, 7), (-6,-4)<br> what is the slope ?
katrin [286]

Answer:

\frac{11}{12}

Step-by-step explanation:

See pic.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the unit rate for 175 calories in 12 ounces
    7·1 answer
  • Cran-soy trail mix costs $2.99 for 5 ounces, Raisin-nuts costs $3.41 for 7 ounces, Lots of cashews mis costs %7.04 for 8 ounces,
    6·2 answers
  • AMERİKA ANANIN AMİNİ SİKİM
    11·2 answers
  • A grocery store clerk put only packages of flour tortillas and packages of corn tortillas on the shelf. The ratio of the number
    12·1 answer
  • How many inches are there in 7 feet?<br> 70<br> 84<br> 98<br> 19
    5·2 answers
  • 3/10, 1/15, n/30 means that a 3% cash discount is available from day 11 to day 15. î© true
    5·1 answer
  • What are all the subsets of the set? {–3, 6}
    7·1 answer
  • A system of equations is shown.
    10·1 answer
  • Sin15°+tan65°=cot25°+cos75°​
    10·1 answer
  • Prove that:
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!