1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anvisha [2.4K]
3 years ago
14

Please help! thank you

Mathematics
1 answer:
lyudmila [28]3 years ago
7 0

Answer:

3rd, 4th, last

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which value is a solution of the equation 85= 120-w?
Ronch [10]
85=120-w\\85-120=120-w-120\\-35=-w\\\frac{-35}{-1}=\frac{-w}{-1}\\35=w

w = 35
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I do a ratio?​
Kamila [148]
A ratio is comparing one thing to another (numbers in this case). You can write ratios in many ways
here’s three different ways.
There are four girls and and 2 boys.
The ratio of girls to boys is:
4:2
4 to 2
4/2

*THE RATIO MUST ALWAYS BE IN ORDER!!! If boys come first in the problem WRITE THE BOYS NUMBER FIRST! If girls come first, WRITE THE GIRLS FIRST IN THE RATIO!!! (That’s a very common mistake) hope this helps!
6 0
3 years ago
Is it possible for an x-intercept and a y-intercept to have no intercept
wel
<span>Not all functions will have intercepts</span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Takira is an appointment-setter for a sales organization. She makes $12 an hour plus a $3 fee for each appointment that is sched
aksik [14]
12 x 40 = hours she worked = 480

3 x 31 = appointment fee = 93
480 + 93 = 573
5 0
3 years ago
Helpppppppppp asappppppppp 20 points
Lesechka [4]

Here’s a small hint: “miles per hour”

Put the amount of miles over the amount of hours then calculate the amount from there! It’s either the 2nd option or the 4th one! Hope it’s helpful!

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 13 teams of cheerleaders. what is the probability that your team performs first and your friend's team performs second
    10·1 answer
  • Can you explain how you would convert 4 m to millimeters?
    12·1 answer
  • How much interest is earned on $2,700 in one year if it is invested at 3%?
    11·1 answer
  • A certain road shows two s. A is long but is long on the . What is the unit rate for per on this ​? If B is ​long, how long is B
    5·1 answer
  • What is 2/5 + 1/2 so what is the answer
    15·2 answers
  • Solve for angle in right triangles can someone answer please
    6·1 answer
  • A recipe requires one quarter cup of milk as a base and then, In addition, 1 cup of milk for every 4 cups of flour. Choose a lin
    9·1 answer
  • Rick buys a remote control car for $25.00 what is his selling price. Markup 19%
    7·1 answer
  • Please help fast I’d appreciate it! The slope of a line is 2. The line passes through (-1,K) and (4, 8) find the value of K. Ple
    13·1 answer
  • Ques
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!