X=16
Y=-6
im not good at factorization but this is what i got
Answer:
Infinetly many solutions. No matter what you plug in, it always comes out equal.
Step-by-step explanation:
Divide total amount spent by total gallons bought:
47.82 / 16.9 = $2.83 per gallon
Answer:
p > -6
Step-by-step explanation:
1) Add 12 to both sides.
p > -18 + 12
2) Simplify -18 + 12 to -6.
p > -6