1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stellarik [79]
3 years ago
6

Please help :) im giving brainlyyyy

Mathematics
1 answer:
erastovalidia [21]3 years ago
8 0

Answer:

a. 3

b. 9

Step-by-step explanation:

6 / 2 = 3

It takes each person 3 hours.  

a. 3

b.  3*3 = 9

You might be interested in
PLS HELP GIVING BRAINLIEST PLS PLS PLSSS
const2013 [10]

Answer:

n°

Step-by-step explanation:

Your selection is correct. Once again, they are alternate angles, meaning they're equal to one another.

5 0
3 years ago
Given bc=4 cd=11 and bd=10 list angles of triangle bcd least to greatest
Nataly_w [17]
\bar{B}\bar{C}, \bar{B}\bar{D}, \bar{C}\bar{D}
4, 10, 11
4 0
3 years ago
Solve−4 1/3÷−2 3/5 <br><br> a 1 2/3 <br> b 1 4/5 <br> c 2 1/5<br> d 2 3/5
grin007 [14]
A 1 2/3
-4 1/3 / -2 3/5=1.6666=1 2/3
5 0
3 years ago
Find the unit price rounded to the nearest cent: 6.5 pounds for $5.85 is ________ per pound.
Andrew [12]
It’s the first option.
5.85/6.5= 0.90
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In a store, 1 can of soup costs $1.80.
Anvisha [2.4K]
It would be $13.52 for 11 cans of soup
5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the linear function equation represented by the graph?
    11·1 answer
  • Amtrak reduced its roundtrip ticket from Boston to Washington by $49. The sale price was $140. What was the original price?
    13·1 answer
  • Find the measure of <br> A. 254<br> B. 53<br> C. 106<br> D. 127
    15·1 answer
  • Determine the strongest classification for quadrilateral ABCD with vertices at A(1, 2), B(3, 5), C(5, 3), and D(2, 1). The quadr
    6·1 answer
  • The price of 2 chocolate muffins are $1.50 at the corner store. How much would 7 Chocolate muffins cost?
    8·1 answer
  • En la figura anterior, las rectas M y N son <br><br>paralelas. ¿Cuántos grados mide el ángulo BAC ?
    5·1 answer
  • Two opposite sides of a square with length x are increased by 3 units each and the other two opposite sides are decreased by 3 u
    14·1 answer
  • How is the volume of a prism calculated?
    6·2 answers
  • Give four rational numbers equivalent to : a) 2/7 b) 3/5​
    12·1 answer
  • A pair of shoes costs $30.99 and the sales tax is 5%. Use the formula C = p + rp to find the total cost of the shoes, where C is
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!