Answer:
1.65
Step-by-step explanation:
100 pounds of the mixture = 1.36 * 100 = 136 dollars.
She uses 20 pounds of jelly beans that cost
20 * .20 = 4.00
136 - 4 = 132 dollars left for 80 pounds of sugar candies.
80 pounds = 132 pounds of sugar candies.
1 pound = x
80/1 = 132 / x Cross multiply
80x = 132
x = 132 / 80
x = 1.65 / per pound
Answer: I'm not entirely sure but i think its the last one! How this helps!
Step-by-step explanation:
I followed the information on the graph and the one with a 7.2 circumference had a 22.66 cm diameter!
Answer:
A) 3x
Step-by-step explanation:
The total of all the volumes is ...
(x -1) + (x) + (x +1) = (1+1+1)x +(-1+1) = 3x+0 = 3x . . . . . matches choice A
The answer is b. Hope this helped
Answer:
Perimeter: 14.2
Area: 9.2
Step-by-step explanation:
Simple times for area
simple plus for perimeter