Answer:
35,012,129 > 35,011,129
Step-by-step explanation:
Answer:3 in. per yr
Present height of Samantha is
After next
she grew to
Increase in her height
Increase in height per year is
24
$1.76
First we need to figure out the cost of one apple.
To do this, divide the cost by the amount.
That's .65/3, which equals .216666, but we should round that number to .22
So if one apple is 22 cents, and we need to know how much money 8 apples is, we times .22 by 8, which gives us 1.76
Hope this helps :))
multiples of 2 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20
multiples of 3 3,6,9,12,15,,18,21,24,27,30
Lcm is 6