Part i
Substituting,
Answer: -1
Part ii
I'm not sure that one's typed in correctly but I'll solve it as written.
We're not asked to simplify it so I wont. Substituting,
Answer: 59/306
Answer:
2 1/4
Step-by-step explanation:
3
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Answer
(24,9.5) using the midpoint formula
the awser would be 3 i think
1.511