1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
egoroff_w [7]
3 years ago
9

What is the unit rate of 2 for $4 55oz - 64oz

Mathematics
1 answer:
guapka [62]3 years ago
5 0

2 dollars for each bottle

You might be interested in
True of false: 0.4< 0.400​
LenaWriter [7]

Answer:

false

Step-by-step explanation:

the are the same jus5 one has more zero afterwards

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jerry jogs the same round trip path everyday. He jogs 0.7 miles to the park and then 0.5 miles from the park to the playground.
Mila [183]
Is this a trick question, i assume you just add all the number getting 2.4 miles or he is 0 miles away from his house when he completes his jog

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
12 is 75% of what number?
wolverine [178]
For this question you should say:
75/100 = 12/? 
so the ? is your answer:
12*100/75 = 16 :)))
I hope this is helpful
have a nice day
8 0
3 years ago
Angle Bisector Solve for Y
olganol [36]

As <ABC=40

3x-1+34-2x=40

x =40-34+1 = 7

In triangle ABD

3x-1 + 90 +3y + 6= 180

3(7) +3y +95 =180

3y= 180-95-21=64

Y =64/3

4 0
3 years ago
Help me pls.........!
erica [24]
If each square represents a square foot half of it would be .5 so then add all of them. The formula for Area is A=l•w and the Area formula for a triangle is A=hbb/2. Hope this helps :)
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify: -14cd-2c^2d^2+15cd+9c^2d^2-15cd
    14·1 answer
  • Being timmed please help me
    15·1 answer
  • James has a dog grooming service he charges a flat rate of $50 per month plus $100 per grooming Bradley does not charge a monthl
    15·1 answer
  • What are the next six numbers in the sequence 1 9 17 25 33
    9·2 answers
  • Solve -np-70&lt;40 for n. show your work
    6·1 answer
  • Solve the algebraic expressions y+4 if y =3.6
    8·2 answers
  • 1. Zoey took a taxi from her house to the airport. The taxi company charged a pick-up fee of $1.20 plus $3.25 per mile. The tota
    7·1 answer
  • This isn’t urgent, but it’s appreciated if u reply quickly
    13·1 answer
  • What is the selling price of a pair of $40 skates with a 25% discount?
    12·1 answer
  • Find the matrix for the linear transformation which rotates every vector in r2 through an angle of −π/3.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!